Správná otázka

24.08.2017 09:16

Začínáte s ezoterikou? Baví Vás vykládání karet? Nebo se již kartám věnujete ale cítíte, že je čas se maličko posunout? Či zvažujete, že si necháte vyložit?

Výklad karet (a zvlášť těch tarotových) není rozhodně jednoduchou disciplínou! A to jak na staně vykladače, tak na straně tazatele.

Poslední dobou se na mě obrací čím dál více ezoteriků nebo lidí, kteří s ezoterikou začínají a jejich dotaz je

jednoduchý - "Dělám to správně?"

Správné nebo univerzální pravidlo neexistuje. Každý dobrý ezoterik má vlastní systém víry, duchovno na každého znás promlouvá jinak.
Přesto by však nějaká (alespoň základní) pravidla být měla.

Nejlepší a nejdůležitější základ je správně položená otázka. Otázka, totiž formuje odpověď! Každý má jistě svůj vlastní názor a pohled na to, jak se ptát, dávám tedy jen několik příkladů k zamyšlení předtím, než se do samotného výkladu vůbec pustíte.

1) Neptejte se, když nechcete znát odpověď - možná se Vám to zdá vtipné ale je tomu tak. Opravdu nemá cenu se karet ptát, pokud se bojíme odpovědi nebo jí nechceme vědět. Je důležité představit si všechny možné odpovědi, na svou otázku - pozitivní, negativní, neutrální. Jak byste se cítili, kdybyste dostali jednu z nich? Jestliže jste připraveni a dostatečně posilněni na odpověď, můžete se ptát.

 

2) V co věříte? - Věříte v osud? Věříte v to, že budoucnost je předem daná? Věříte v to, že si svou budoucnost formujeme sami? I toto je velice důležitý aspekt výkladu. Pokud například věříte, že Vaše životní cesta je předem naplánována a "co se má stát, stane se" , bude tento model zřejmě ovlivňovat i Vaše otázky. Je přece jen rozdíl, pokud se zeptáte: "Budu mít někdy práci?" než když se ptáte: "Jak mohu dosáhnout své vysněné práce/pozice?"

Dnešní moderní model víry je většinou zažitý fakt, že část svého života si můžeme ovlivnit sami, ale k důležitým bodům a mezníkům nás osud stejně dovede. Tento model je velmi oblíbený a i já osobně se k němu přikláním.

Vnitřní systém víry je důležitý. Nejenže formuje Vaši otázku ale také ukazuje na životní pohled. Je totiž rozdíl pokud něco zažíváme nebo v určité situaci jednáme.

 

3) A nakonec ta nejdůležitější otázka: Umím a můžu vůbec vykládat karty? - Ať už sobě nebo druhým? Odpověď je jednoznačné ANO. Nikdo neříká že po koupi karet a přečtení jedné knížečky se z Vás stane tarotový mág nebo čarodějka první třídy. Je důležité si uvědomit že duchovní vzdělávání je vzdělávání jako každé jiné. Základní školu jste taky neprofrčeli za týden!

Co nás tedy blokuje? V drtivé většině případů je to strach. Ať už ve formě respektu ("ne, karty se nikdy nenaučím") nebo ve formě problematiky bodu 1 - tedy strachu z odpovědi.

 

Pokud se Vám tedy stane, že někomu vyložíte karty a Vaše předpověď se nesplní, zkuste se podívat na tyto tři body, zřejmě byla v něčem chyba či strach.

Příště si třeba povíme něco o napojení a "rituálech" které jsou s výkladem spojeny.

S Láskou, H.