PŘIJĎ KE MĚ, HEKATÉ, MATKO ANDĚLŮ...

11.09.2016 02:34

 

PŘIJĎ KE MĚ, HEKATÉ, MATKO ANDĚLŮ...

 

Krásný den milovaní. Jak jistě víte v pátek, 16.9.2016 je úplněk v Rybách. Velice silný a mocný astrologický ukazatel emocí, hloubky, duchovna a mystiky. Mnozí z Vás (a to včetně mě) provádíme různé rituály, kouzla, čáry, přání, meditace, prosby a spoustu dalšího. Dnes bych se s Vámi rád podělil o kousek svojí vlastní magie, pokud máte zájem, prosím, pokračujte ve čtení.

Vždy když je úplněk, svítí měsíc nejsilněji v plné kulaté kráse. Všichni na nebi vidíme tu překrásnou, stříbrnou magii, měsíc se nám zdá bílý (stříbrný) jako znak dobra a světla. K čemu (komu) se ale modlit, co vzývat nebo na koho se obracet? Já osobně každý úplňkový rituál začínám prosbou k jedné z (podle mě) největších Bohyň - HEKATÉ. Pojďme se podívat, co o ní říká historie:

Hekaté je řecká titánka, patronka cest, křižovatek, porodů, mládeže, vládkyně tajemných sil, měsíce, noci a podsvětí. Hekaté je ale zároveň i čarodějnice.U Řeků má rysy všemocné bohyně, ochránkyně jezdců, rybářů, pastýřů a matek, a jako podsvětní božstvo se stala bohyní strašidel a kouzel. Hekaté se stala též ochránkyní žen a za helénismu byla hlavním božstvem kouzelnic a magie.

Hekaté měla také přezdívku Trivia - trojcestná, proto je také nejčastěji vyobrazována ve třech podobách, ráno panna (vrána), v poledne matka (havran) a večer stařena (sova, čarodějka).

 

Zanechme ale historicky naučených faktů, osobně vnímám Hekaté jako silnou ženskou Bohyni, která obstála! Několikrát v údobí víry a filosofie jí byli změněny vlastnosti, schopnosti nebo i jména (Hekaté se také nazývá Persefona nebo Artemis). Co se mě však na Hekaté líbí nejvíce, je, že i přes všechny možné filosofické směry si udržela roli čarodějky, vládkyně kouzel a mystiky. Proto je Hekaté považována za matku andělů. Její ženské Lůno je naplněno kosmickou energií dobra a světla a i když se někomu může jevit jako zlá královna podsvětí, je to vlastně matka nás všech, kteří se zajímáme o ezoteriku.

 

Jak tedy souvisí Hekaté s úplňkem? Legendy říkají, že Hekaté se po nocích za svitu nejsilnějšího měsíce (úplňku) prohání na svém kočáře po cestách které střeží, tažena 4 černými psy. Přinesme drobnou oběť, Bohyni podsvětí a matce andělů. Nejčastěji se uctívá medem, česnekem nebo ořechy. Pokud budeme uctívat Hekaté, je dobré vyzdobit prostor červenými pentlemi (jako znak hadí síly). Jakožto Bohyně magie a podsvětí má možnost odvést zbloudilé duše z našeho prostoru, očistit náš aurický systém od negativních napojení a "přilepených" duší. Pokud Bohyni obdarujeme i láskou, a pokorou, může nám zanechat anděly jako pomocníky a strážce. Proto vždy o úplňku přinesu drobnou oběť (nemusíte mít na stole kilo ořechů a 6 litrů medu ;) ) a s úctou se klaním té neskutečné síle.

PROSÍM, PŘIJĎ KE MĚ, HEKATÉ, MATKO ANDĚLŮ...

 

H.