Magický lektvar...pro pevnou lásku (?)

20.06.2017 14:49

Je všeobecně známo, že 21.6. je první letní den.
Vše, co jsme na jaře zaseli, teď budeme opečovávat a na podzim sklízet.

Dalším, velmi významným datem je 24.6. - tedy svatojánská noc. Dostávám spoustu dotazů, zda existuje nějaký nápoj nebo lektvar, či snad kouzlo na udržení lásky. No a proč ne? 

 

Na lásku je nyní opravdu velmi příhodná doba, právě v sobotu 24.6. je novolunní v Raku, což žehná lásce, partnerství a rodině.

Našel jsem ve svých spisech starý recept na lektvar lásky.

Myslíte že fungují? Účinkují lektvary a kouzla tak moc, že je stačí "jen" provést?

 

Pojďme se na to společně podívat!

Lektvar se skládá vždy ze zvláštních ingrediencí a ani tady tomu nebude jinak.

Potřebujeme - 1 litr medoviny, květ pampelišky, sedmikrásky, fialky, heřmánku a dva plátky růže.

Medovinu zahřejeme, vhodíme sesbírané květy a vaříme 7 minut. Poté necháme vystydnout a scedíme - vychlazený (nebo znovu ohřátý) nápoj dáme do dvou pohárků a pijeme v sobotu, tedy 24.6. se svou drahou polovičkou. Říká se, že je dobré květy sbírat v noci, po západu slunce 21.6.

 

Magický rituál, lektvar či jak to chcete nazvat je nejlepší připravovat ve dvou. Nejde ani tak o ten nápoj, který připravíme, ale spíš o společný prožitek, který u toho máme.

Z vařené medoviny budete mít nejspíše oba pěknou opičku a s největší pravděpodobností to skončí veselým dováděním v ložnici, ale i to je přece část čarování a magie, nebo ne? Není snad právě ono spojení myšleno příjemnými chvílemi, které spolu strávíme?

Nevěřte, že jedna formulka nebo pálení vlasů toho druhého, Vám přinese štěstí ve vztahu. Raději budujte společné chvíle, nebojte se experimentovat i když to bude znamenat, že se na Vás partner(ka) bude dívat nedůvěřivě, jistě bude tento magický rituálek zážitkem, na který budete vzpomínat - a právě vzpomínky dělají vztahy, ať už dobré nebo špatné...

 

A pokud se Vám nechtějí sbírat byliny a medovinu moc nemusíte, kupte si lahev dobrého vína a vzpomeňte si, že v sobotu je svatojánská noc - noc, kdy se plní přání...

 

S láskou a úsměvem, H.